SANCAKTEPE/İSTANBUL
0530 562 09 67

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kadıköy su kaçağı tespiti firması olarak alanında tecrübeli ve profesyonel ekiple ev ve iş yerlerinde su kaçağı tespiti yapmaktadır. Binaların dayanıklı olmasının yanı sıra tesisat kurulumu da önem taşır. Özellikle bazı durumlarda oluşan su kaçakları binaya zarar verebilir. Ayrıca su kaçakları dolayısı ile ciddi maliyetler de oluşabilir. Bazı belirtiler ortaya çıktığında su kaçağının acilen tespit edilmesi gerekmektedir. İstanbul’un birbirinden farklı ilçelerinde en iyi hizmet için alanında başarılı bir firma ile görüşülür. Su kaçağı tespiti sırasında bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir.

iletişim : 0530 562 09 67

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Bulma

Günümüzde neredeyse pek çok ev ve iş yerinde su kaçağı problemi ortaya çıkıyor. Su kaçakları yapıya zarar verebildikleri için mal sahiplerine ciddi maddi kayıplar yaratabiliyor. Uzun süre tespit edilmeyen ve önlem alınmayan su kaçakları binalara da zarar veriyor. O nedenle su kaçağı oluştuğu durumda mutlaka erken önlem alınması gerekir. Suyun aktığı yer göz önünde bulundurulmalıdır. Sonrasında vakit kaybetmeden su kaçağı tespiti yapacak firma ile anlaşma sağlanmalıdır. Son teknoloji cihazlar ile su kaçağı da bulunabilir. Özellikle Kadıköy su kaçağı bulma imkanı için çeşitli cihazlar da kullanılır. Firmamız, akustik dinleme cihazını kullanmada yılların deneyimine sahip bir firmadır. Temiz su tesisatında meydana gelen su kaçaklarını en kısa sürede tespit etmek için bu cihazı kullanmaktadır. Adresinize gelen ekiplerimiz, öncelikle temiz su tesisatının basıncını kontrol ederler.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Termal Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Öncelikle temiz su tesisatına basınçölçer bağlanır. Daire içindeki bütün musluklar kapatılır. Ardından temiz su tesisatının basıncı kontrollü bir şekilde yükseltilir. Basınç göstergesinde suyun basıncında düşme tespit edilirse, su kaçağı olduğu kesinlik kazanır. Ev ve iş yerlerinin banyo tavanlarında lekeler oluşması mutlaka dikkate alınmalıdır. Banyo tavanı ve duvarlarındaki küf ile lekeler üst kattaki komşuda su kaçağı olduğunu gösterebilir. Banyoda havalandırmanın yetersiz olması ile birlikte de küf ve leke oluşabilir. Banyo tavanında siyah lekeler görülürse mutlaka komşu dairede su kaçağı bulunmalıdır. Ayrıca Kadıköy su kaçağı bulma konusunda deneyimli firmamız iletişime geçilir. Su kaçağı bulma konusunda en ufak detaylar bile mutlaka gözden geçirilmelidir. Eski evlerde gömme tip küvetlerde su sızıntıları olabilir. Su kaçağı olan durumlarda üst komşunun dairesine gidilerek su kaçağı bulunur.

iletişim : 0530 562 09 67

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Noktasal Su Kaçağı Tespit

Son teknoloji cihazlar ve uzman ekip tarafından yapılan incelemede ıslak zemin ve derz araları incelenir. Derz araları incelemesinde ışık ve maket bıçağı da kullanılabilir. Giderdeki süzgeç kenarlarında sızıntı olup olmadığı da dikkate alınır. Ayrıca banyodaki gırtlak hortumu ile bağlanmış olan süzgeçler de kontrol edilir. Yapılan tüm incelemelerin ardından su sızıntısı olmadığı belirlenirse havalandırmadan kaynaklanan küflenmeler olduğu anlaşılır. Kadıköy’deki ev ve iş yerlerinde meydana gelen su kaçakları erken tespit edilmelidir. Çünkü su kaçakları zaman içerisinde tüm binanın yapısını etkileyebilir. Ayrıca bina ortak giderinde oluşan su kaçağı da küflenmelere neden olabilir. Ayrıca dairedeki su tesisatı sürekli patlıyor ve ya su kaçağı oluyorsa dikkatli olunmalıdır. Böyle binalarda ilk tesisat yapılırken temelde sorun olabilir. Şebekelerden gelen suyun basıncı fazla olursa su sayacı kısmına da basınç düşürücü mutlaka montaj edilmelidir. Su tesisatının değişmediği durumda bu yöntem kullanılabilir.

iletişim : 0530 562 09 67

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Başta eski binalar olmak üzere pek çok dairede meydana gelen su kaçaklarının farklı nedenleri olabilir. Su borularının sürekli patlaması tesisat ile ilgili olabilir. Su borularının üzerine dökülen çimento miktarı yüksek ise bu borulara zarar verir. Su boruları hızla genleşir. Genleşme oluşan boruların etrafı da sert beton ile kaplandığı için su boruları patlayabilir. Ayrıca inşaat sürecinde su borularının darbe görmesi su kaçağına yol açar. Boru kaynak makinesinin doğru ısıda olmaması sonucunda su kaçağı da oluşabilir. Binalardaki galvaniz borular zamanla paslandığı için su kaçağı olabilir. Demir borular hem dayanıklı hem de uzun ömürlüdür. Su kaçağı tespiti işlemlerimizde kullandığımız bir diğer cihazımızda Termal kameralardır. Özellikle sıcak su devresi kaçakları ve kalorifer, petek tesisatlarında kullanmakta olup su kaçaklarınızı noktasal tespit etmekteyiz. Soğuk su devrelerinde kullanılan tesisat borularının sıcak su devresinde kullanılmasından ötürü zamanla sıcağa maruz kalan boru yahut ek paçaları zamanla materyal özelliğini kaybetmesi ile su kaçaklarına sebebiyet vermektedir. Bu sorunlar borularınızın çatlamasına, ek paçaların kırılmasına yahut kaynak yelerinin ayrılmasına sebebiyet vermektedir.

iletişim : 0530 562 09 67

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Zamanında tesisatın ucuza mal edilmek istemesinden kaynaklı kullanılan bu ucuz malzemeler sonrasında tesisatınız da su kaçaklarının oluşmasına neden olmaktadır. Termal kamera ile su kaçağı bulma işlemi tam da bu gibi sorunlarda su kaçağınızın yerini bulmak için yapmış olduğumuz bir işlemdir. Kadıköy geneline fiyat farksız vermiş olduğumuz hizmetlerden yararlanmak ve işin ehli kişiler tarafından garantili işçilik ile iş yapmak isterseniz arayabilirsiniz.

Kadıköy Su Kaçağı Tespiti Su Kaçağı Tespiti Ne Kadar?

Özellikle Kadıköy su kaçağı bulma durumunda en çok dinleme cihazı ile su kaçağı bulunur. Duvar boyasının kabarması ve duvarların küflenmesi durumlarında dinleme cihazı ile su kaçağı tespiti yapılır. Başta eski bina olmak üzere ev ve iş yerlerinde su kaçağı yoğun olarak görülür. Evlerde küf, tavanda siyah lekelenmeler ve tavan boyası dökülmeleri görülür. Rutubet ve nem de oluşabilir. Tüm detaylar dikkate alınmalıdır. Ev ve iş yerlerinde su kaçağının türüne göre su kaçağı bulma cihazları kullanılmaktadır. Gider borusunda oluşan su kaçaklarını bulmak için kameralı su kaçağı tespiti yapılır. Boru içerisine gönderilen kamera sayesinde su kaçağının nerede olduğu tespit edilir. Sonrasında ise su kaçağı için gereken önlem alınır.

Sorun olan tesisat işlemleriniz için bizimle iletişime geçin!