SANCAKTEPE/İSTANBUL
0530 562 09 67

Kombi Petek Temizleme

Kombi Petek Temizleme

Petek temizliği hizmeti veren su tesisatçısı Kenan olarak cihazlı ve ilaçlı kimyasal kullanarak peteklerin içinde oluşan pas, kireç ve tortuları temizleyerek, peteklerinizin daha fazla ısınmasını sağlayan kurumsal bir firmadır. Servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz. Firmamızı arayarak aynı gün içinde petek temizleme servis kaydı oluşturabilirsiniz. Ülkemizde kış aylarında ısınmanın büyük bir kısmı doğalgaz sistemleri tarafından sağlanmaktadır. Doğalgazı kullanarak suyu ısıtan ve bu şekilde hem evlerde sıcak su kullanımını mümkün kılan hem de kış aylarında ısınmayı sağlayan sistemler, kombi ve kombi tesisatı ya da merkezi sistemler olmaktadır. Türkiye’nin en kaliteli petek temizliği makinelerine sahip olan firmamız, ısıtmayan peteklerinizin eski performansına kavuşması için gerekli bütün adımları uygulamaktadır. Peteklerin altındaki ısınma sorunları, petek üstündeki ısınma problemi, bazı peteklerin ısınıp bazılarının ısınmaması gibi sorunların hepsi, bizim için basit problemlerdir.

Makineli Petek Temizliği
Su tesisatçısı Kenan olarak uzun yıllardır petek ve kombi temizliği yapan kurumsal firmadır. Peteklerinizde ısı kaybı yaşıyorsanız, bizimle iletişime geçin, evinizi kirletmeden kombi ve peteklerinizi temizleyelim. İstanbul’un her bölgesine en uygun fiyata kombi ve petek temizliği hizmeti sağlıyoruz.

Peteklerde Isı Problemi
Petekler birçok alanda kömür sobalardan daha avantajlıdır çünkü her gün bakım yapmaya gerek yoktur, ısı ayarı yapılabilir ve sürekli olarak ısıtma ihtiyacımızı karşılayabilmektedir. Peteklere her gün bakım yapılmasına ihtiyaç olmadığını belirttik ancak peteklerde ısı problemi de sık karşılaştığımız durumlardan birisidir. En çok karşılaştığımız şikayetlerden birisi petek altlarının soğuk kalmasıdır. Peteklerin içerisinde bulunan sular, zamanla kirlenmekte ve çamura dönüşmektedir. Çamur kıvamına gelen sular ise peteklerin en alt kısmına yapışarak zamanla çoğalırlar. Çamurlu suyun biriktiği bölgeye sıcak su temas edemez ve böylelikle petekler ısınmıyor demeye başlarız.

Peteklerin Üstü Isınmıyor
Peteklerin üst kısmında soğukluk olması, tesisat içerisinde hava biriktiğinin belirtisidir. Peteğin alt kısmı ısınıyor ancak üst kısmı ısınmıyorsa petek içinde biriken havanın alınması gerekir. Petek havası alma işlemi düzenli olarak yapılması fayda sağlamaktadır. Purjör veya anahtar ile petek purjörü sola çevrilir. Petek içindeki hava delikten çıkar, hava tamamen boşaldığında delikten su gelir. Su gelmeye başladığı zaman petek havası alma işlemi tamamlanmış demektir, vanayı sağa doğru çevirip kapatabilirsiniz.

Kombi Açık Petekler Isınmıyor
Kombiyi açıp gerekli ayarlamaları yaptığınız halde petekler ısınmıyorsa problem kombiden veya kalorifer borularında olabilir. Kombi servisini çağırıp, gerekli kontrolleri yaptırdığınız halde ısınma sorunu devam ediyorsa problem tesisattan kaynaklanıyordur. Tıkalı olan kalorifer boruları ancak petek temizliğinden sonra verimli hale gelmektedir. Sizde düzenli petek temizliği yaptırın ve ısınmayan petekleriniz ısınmaya başlasın.

Petek Temizliği Yaptırmanın Avantajları
Peteklerin ve kalorifer tesisatının ömrü uzar. Peteklerin ısı sarfiyatını önleyerek daha iyi ısıtmasını sağlar. Peteklerin dibine yapışan kireçler ve çamurlar tamamen temizlenir. Tıkalı olan kalorifer tesisatının açılmasını sağlar. Devir daim suyunun her bölgeye ulaşılması sağlanır.

Kombi ve Petek Temizliği Nasıl Yapılır?
Banyoda havlupan veya kolektöre petek temizliği makinesi bağlanır. Tahliye yapılacak petek dışında bütün peteklerin vanası kapatılır ve ön yıkama yapılır. Kimyasal ve robot makineyle petekler yıkanır ve kombi filtre bakımı yapılır. Koruyucu ilaç kalorifer tesisatına dökülür. Kombi çalışır vaziyette 20 dakika boyunca çalıştırılır. Peteklerin içinde biriken hava boşaltılır. Petek temizliği adımları yukarıda anlatılmıştır. Gerekli temizlik işlemi yapıldıktan sonra peteklerinizde ısının arttığını sizlerde fark edebilirsiniz.

Petek temizliği yapılırken, petekler tek tek sökülüyor mu?
Eskiden petek temizliği yapılırken, peteklerin teker teker sökülerek banyoda hortumla temizliği yapılırdı ancak günümüzde teknoloji geliştiği için artık petek temizliğinde kalorifer petekleri sökülmeden temizlik yapılabilmektedir. Banyoda havlupan veya kombinin bağlantı kısmından makine bağlanır ve genel çaplı kalorifer petek tesisat temizliği gerçekleştirilir.

Petek temizliği tesisata veya kombiye zarar verir mi?
Petek temizliği yapılırken kalorifer tesisatına veya kombiye zarar vermesi mümkün değildir. Ekiplerimiz temizlik işlemine başlamadan önce gerekli bütün tedbirleri almaktadır. Gerekli tedbirler alındıktan sonra tesisat temizlenmeye başlanır.

Petek temizliğinin garantisi var mı?
Firmamıza yaptırdığınız petek temizliği çalışması, her yıl düzenli olarak yaptırılması gereken bir temizlik işlemi olduğundan dolayı maalesef garanti verilmemektedir. Petekleriniz ısınır vaziyette size teslim edilir ve 1 yıl boyunca en iyi performansında ısınmaya devam eder.

Sorun olan tesisat işlemleriniz için bizimle iletişime geçin!