SANCAKTEPE/İSTANBUL
0530 562 09 67

Lavabo Açma

Lavabo Açma

Lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren firmamız, çalışmalarınız bilgisayar destekli cihaz ve kameralar ile sürdüren Türkiye’nin ilk teknoloji kullanarak tıkanıklık açan firmaları arasında liderdir. Lavabolar, tıkanıklığın en fazla yaşandığı yerlerdir. Lavabo tıkandığında lavabo açıcı kullanmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Çünkü lavaboya döktüğünüz kimyasallar contaların erimesine ve bu nedenle su sızmasına neden olmaktadır. Firmamız robotlu ve kameralı sistem kullanarak tıkalı olan lavabo giderini açmakta ve açtıktan sonra kamerayla görüntüleme hizmetini vermektedir.

Tıkalı Lavabo Nasıl Açılır?
Tıkalı lavabo nasıl açılır sorusunun birden fazla cevabı bulunmaktadır. Çünkü evde kullanılan lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile basit lavabo tıkanıklığı açma çalışmaları yapılabilir. Evde kullanılan lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinin her zaman işe yaramayacağını belirtmek gerekiyor. Çünkü lavabo tıkanıklığının birden fazla şekli vardır. Ancak lavabo tıkanıklığı dendiği zaman toplumda birçok kişinin aklına lavabo giderine bir şeyin girdiği ve borunun önünü tıkadığı gelir. Aslında bu şekilde bilinen lavabo tıkanıklığı için basit lavabo tıkanıklığı diyebiliriz. Ancak her tıkanmış lavabo, gider borusunun içinde yabancı bir cisim olduğunu göstermez. Evde uygulanan lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri de basit tıkanıklık olduğu zaman kısmen işe yaramaktadır. Tıkalı lavabo açma yöntemleri ne yazık ki her zaman işe yaramamaktadır. Çünkü lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim, kullanılan tıkalı lavabo açma yöntemlerine rağmen çıkmayabilir.

Tıkalı lavabo açma yöntemlerinin işe yaraması için iki şartın olması gerekir. Bu iki şart olsa bile tıkalı lavabo tıkanıklığı açma yöntemleri ile tıkanan lavaboyu açmak kesin değildir. Lavabo açma için kullanılacak olan lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinin işe yaraması için öncelikle tıkanmış lavabo borusunun içinde yabancı bir cisim olmalıdır. Bu tür tıkanıklığın basit tıkanıklık türü olduğunu yukarıda belirtmiştik. İkinci olarak, tıkalı lavabonun içinde bulunan yabancı cismin lavabonun giriş kısmına yakın bir noktada olması gerekir. Peki, neden lavabo tıkanıklığına sebep olan cisim lavabonun giriş kısmına yakın olmalıdır. Bunun sebebini yazımızın devamında olan tıkalı lavabo açma yöntemleri başlığı altında inceleyeceğiz.

Sirke ve Tuz İle Tıkanan Lavaboyu Açmak
Tuz ve sirke ile lavabo açma basit ve elimizin altında bulunan malzemeleri kullanarak yapabileceğimiz ucuz bir yöntemdir. Bu malzemeler hiçbir yan etkisi olmayan ve insan sağlığına bir zararı bulunmayan doğal ürünlerdir. Tıkanıklık olduğu durumlarda sirke lavabo açar mı? Sirkeyle lavabo açma işlemi nasıl yapılır? diye düşünmüşüzdür. Tıkanmış lavabo açmak için sirke ve tuzun yumuşatma etkisinden faydalanabiliriz. Tuz yağ çözücü olarak çoğu kimyasal temizlik maddelerinde etkendir. Sirke ise tek başına bile bir temizlik maddesi olarak kullanılır. Tüm sirke çeşitleri bu işlemler için kullanılabilir. Tuz ve sirke ile lavabo açma işlemi için lavabodaki cismin organik bir cisim olması gerekir. Bu organik cisim; yemek atıkları, sebze ve meyve atıkları olabilir. Akordiyon gibi tasarlanmış olan gider borusunda bu atıklar zamanla birikip tıkanıklık oluşturabilir. Sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işlemi için, su bardağının 4’te biri kadar tuzu yarım su bardağı sirkeyi karıştırın. Hazırladığınız karışımı tıkalı olan lavaboya dökün. 15 – 20 dk. kadar bekleyin. Ardından 1 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın. Organik bir cisim nedeniyle oluşan tıkanıklığı tuz ve sirke karışımı yumuşatarak kolayca akıp gitmesini sağlayacaktır. Böylece sirke ve tuz ile lavabo tıkanıklığı açma işleminizi tamamlamış olacaksınız. Sirkeyle lavabo açma işlemi bu kadar kolay ve pratik bir yöntemdir. Eğer sirke lavabo açar mı tek başına yeterlimi diye düşünürseniz; sirkenin tek başına doğal temizlik maddesi olarak kullanıldığını da belirtmek isteriz.

Karbonat ve Sirke İle Lavabo Tıkanıklığı Açma
Karbonat sirke lavabo açıcı olarak kullanılan diğer bir doğal yöntemdir. Tıkanıklık yine organik cisimler ile meydana gelmiş ise karbonat ve sirke ile lavabo açma işleminden sonra tıkalı gider borusunu kolayca açabiliriz. Karbonat sıvı ile birleştiğinde tepkimeye girer ve köpürür. Sirkeyle lavabo açma işleminde karbonat kullanacak olursanız asitle birleşerek kolayca karbonat ve sirke ile lavabo açma konusunda pratik bir çözüm sağlamış olacaksınız. Bu işlem için yapmanız gerekenler ise yarım su bardağı karbonatı tıkalı olan lavabo giderine dökün. Ardından yarım su bardağı sirkeyi karbonatın üzerine dökün. Eğer lavabonun tıpası var ise; tıpayı kapatın. Yoksa; bez ile lavabo giderinin ağzını kapatın. 20 – 30 dk. kadar bekleyin. Lavabo tıpasını açın. Ardından 1 litre kaynar suyu lavaboya boşaltın.

Lavabo Sifonunu Temizlemek
Eğer tıkanıklık lavabo sifonundan dolayı kaynaklanıyorsa, lavabo sifonunu temizlemek tıkanıklığın giderilmesine yardımcı olacaktır. Bu işlem için uygulayacağınız adımlar ise, gider borusunu çıkarmadan önce evye içerisinde suyun olmaması gerekiyor. Tornavida yardımı ile evye içerisinde lavabo sifonunu tutan vidayı sökün. Ardından lavabo altından lavabo sifonunu evyeden ve gider borusundan ayırın. Lavabo sifonu içinde bulunan pislikleri temizleyin. Temizlenmesi güç bir durumda ise en yakın nalburdan lavabo sifonunu temin ederek yenisini takabilirsiniz. Temizleme işleminden sonra sifonu tekrar yerine takın.

Our Score
Sorun olan tesisat işlemleriniz için bizimle iletişime geçin!
Whatsapp
Müşteri Temsilcisi
Müşteri Temsilcisi
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1