iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
SANCAKTEPE/İSTANBUL
0530 562 09 67

Doğal Yöntemlerle Lavabo Açma

Doğal Yöntemlerle Lavabo Açma

Tıkanan lavabolar ya da evdeki giderler, ortalığı savaş alanına çevirebilir. Bazen birkaç kere denesek de tıkanıklığı açmak bizi hayli uğraştırabilir. Marketten aldığımız lavabo açıcılar hemen hemen herkesin başvurduğu başlıca yöntemlerden fakat bu açıcıların içindeki kimyasallar kaş yaparken göz çıkarabilir. Nasıl mı? Lavaboyu açarken soluğunuz havadan vücuda giren bu kimyasallar size zarar verebilir. Tıkalı bir lavaboya karşı en doğal çözüm ise karbonat. Hepimiz evimizin temizliği için kullandığımız deterjanlara bazen gereğinden fazla para harcarız. Çoğu temizlik maddeleri ağır kimyasallar içermektedir. Sağlığımıza ciddi zararlar verdiği gibi, eşyalara, zemine, birçok alete de zararları olmaktadır. Rengi solan kıyafetlerden tutun yıpranmış parkelere, çizilmiş aspiratörlere kadar varan zararları bir yana dursun hem maddi hem de sağlık açısından mümkün oldukça doğal içerikli ürünler kullanmalıyız. Evimizde kendimiz çok pratik ve ucuza temin edebileceğimiz temizlik ürünleri hazırlayabiliriz. Bu lavabo tıkanıklıkları için de geçerlidir. Tıkanmış olan lavaboları veya giderleri evde doğal lavabo açıcı hazırlayarak açabiliriz. Gereğinden fazla ücret ödemeden hazırlayacağımız doğal lavabo açıcı veya bitkisel lavabo açıcı ile bir yandan da sağlığımızı riske atmamış oluruz. Aşağıda doğal lavabo açıcısı nasıl hazırlanır ve hangi malzemeler nasıl kullanılır sizler için araştırdık. Bilgiye en doğru kaynaktan ulaşmak için sitemizden faydalanabilirsiniz.

Sirke ve Karbonat İle Doğal Lavabo Aç
Bu işlem için ilk adım tıkanan gider ya da lavabonun içinde su olmaması. Eğer evye içerisinde su birikintisi varsa işlem başarılı olmaz. Öncelikle suyu boşaltmalıyız.
Evye gider süzgecine yarım su bardağı karbonat dökülür.
Karbonatı döktükten sonra bir su bardağı sirke gidere dökülür. Hangi sirke olduğu fark etmez elma, üzüm veya beyaz sirke tercih sizin.
Sirke döküldükten sonra karbonat ile tepkimeye gireceği için köpürme olur. Bu esnada gözünüzü, yüzünüzü süzgece yaklaştırmayınız.
10 dakika bekledikten sonra 1 litre kaynar su gidere dökülerek tıkanmaya neden olan cisimlerin iyice yumuşatıp akması sağlanır.
Gider borularının durulanması için musluğu açarak bir iki dakika su akıtabiliriz.
Böylece insan sağlığına hiçbir zararı olmayan, ucuz ve pratik doğal lavabo açıcısı hazırlanmış ve uygulanmış olur.

Sirke ve Tuz İle Lavabo Aç
Bu yöntem de hem kolay hem zararsız hem de sağlıklı bir doğal lavabo açma işlemidir.
Bir su bardağı tuz lavabo giderine dökülür.
Ardından yine bir su bardağı sirke gidere yavaşça boşaltılır.
Yine 10 – 15 dakika bekledikten sonra kaynar su gidere dökülür.
Tuz iyi bir yağ çözücü özelliğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde lavabo giderinde birikmiş olan yağ kalıntılarını çözerek akmasını ağlar.
Ayrıca bahsettiğimiz bu ürünleri mutfak, pencere gibi birçok alanda kullanabilirsiniz.

Sirke, Kabartma Tozu ve Tuz ile Doğal Lavabo Açma
Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ile kolaylıkla doğal lavabo açıcı hazırlamıştık.
Yine sirke, tuz ve ek olarak kabartma tozu ile pratik ve ucuz doğal lavabo açıcı hazırlanabilir.
Önce bir çay bardağı kabartma tozu lavabo giderine dökülür.
Ardından yarım su bardağı tuz gidere yavaşça dökülür.
Bir su bardağı sirke gidere dökülür ve 10 -15 dakika beklenir.
Ardından bir litre kadar kaynar su gidere yavaşça boşaltılır.
İşlem bittikten sonra soğuk su ile gider boruları durulanır.
Bütün bu yöntemler oldukça basit ve etkili doğal lavabo açma yöntemleridir.
Özellikle küçük çocuğu olanlar için evde doğal lavabo açma yöntemleri önerilmektedir. Çünkü kimyasal ürünler çocuğun eline geçerse zarar verebilir.

Pompa ile Doğal Lavabo Açma
Evinizde lavabo tıkanıklığı açma için bir pompa bulunuyorsa kolaylıkla işlemi uygulayabilirsiniz.
Evye içerisinde bir miktar su bulunması gerekir.
Pompayı süzgece hava almayacak şekilde yerleştirmelisiniz.
Birkaç kez pompalama işlemi yaparak süzgecin ağzına yakın kısımdaki tıkanıklığı açabilirsiniz.
Eğer tıkanıklık daha ileri kısımlarda oluşmuş ise bu yöntem işinize yaramaz.

Tel Kullanarak Lavabo Açma
Evinizde elbise askısı ya da sağlam bir tel varsa lavabodaki tıkanıklığı açmanız kolay olacaktır.
Elbise askısını bir ucundan kırıp gidere doğru ileri geri hareketler yaparak ilerletin.
Tel varsa işiniz daha kolay olur. Telin bir ucunu çentik şekline getirip gidere doğru yavaşça ilerletin.
Teli ya da elbise askısını gittiği yere kadar ilerledikten sonra yine yavaş bir şekilde ileri geri hareketler yaparak geriye doğru çekip çıkarın.
Tıkanıklığa neden olan cisim telin ucuna takılıp geri çıkabilir.
Tıkanıklık oluşturan cisim telin ileri geri hareketleri sayesinde parçalanarak giderden akıp gidebilir.

İşlemden sonra yine musluğu açarak gider borularını durulamanızda fayda var. Bu yazımızın en başında doğal lavabo açmanın faydalarını sizlere açıklamıştık. Kimyasal içerikli tüm ürünler sağlık açısından yüksek risk oluşturmaktadır. Yine de bu maddeler ile lavabo tıkanıklığı açmak isterseniz çok dikkatli olmalısınız. Hem muhafaza ederken çocukların eline geçmemesi hem de kullanırken soluma, cilde ve göze temastan kaçınmanız gerekir. Kimyasal açıcı lavabo giderine boşaltılır. Ardından bir litre sıcak su dökülerek 5 – 10 dakika beklenir. İşlem bittikten sonra soğuk su ile durulama yapılır. Kostik kullanacaksanız tencerede bir litre su kaynatıp içerisine ölçüsüne göre kostik dökmeniz gerekir. Bu karışımı lavabo giderine yavaşça boşaltın ve yine 5 – 10 dakika sonra soğuk su ile durulama yapın. Bu işlemler sırasında maske ve eldiven kullanmanız gerekir. Cilde, göze, yüze temas ettirmeyiniz. Çıkan buharı solumayınız.

Sizlere doğal lavabo açma yöntemlerini açıklamış olduk. Mümkün oldukça kimyasal ürünlerden uzak durmanız gerekir. Hem maddi hem de sağlığınız için doğal lavabo açma yöntemlerini deneyiniz. Tüm bu yöntemler organik tıkanmaları kolayca açabilir. Fakat tıkanmanın nedeni sandığınızdan daha ciddi olabilir. Bu aşamada dinamik tesisat sizlere en uygun ve güvenilir hizmeti sağlamaktadır. Tıkanmayı basite alarak daha ciddi tesisat problemleri ile karşılaşmayın. Doğal lavabo açıcılar ile gideremediğiniz tıkanıklıklar için kırmadan dökmeden, pratik ve hızlı çözümler sunan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Our Score
Sorun olan tesisat işlemleriniz için bizimle iletişime geçin!